path path path2 path2

۱۰۰۱سوالی که قبل از ازدواج باید بپرسید

    
      
      
        

معرفی کتاب 1001 سوالی که قبل از ازدواج باید بپرسید

مونیکا مندز لیهی، کارشناس روابط عاطفی در کتاب 1001 سوالی که قبل از ازدواج باید بپرسید، با طرح پرسش‌هایی چالش برانگیز به شما کمک می‌کند تا فرآیندهای فکری، سبک زندگی و انتظارات زناشویی شریک زندگی خود را پیش از ازدواج کشف کنید. با خواندن این کتاب شما می‌توانید به شخصیت حقیقی خود و نامزدتان پی ببرید و انتظاراتتان از ازدواج را مشخص کنید.

درباره‌ی کتاب 1001 سوالی که قبل از ازدواج باید بپرسید:

کتاب حاضر با طرح پرسش‌هایی مشخص می‌کند شما و همسرتان چه کسی هستید و چه انتظاری از ازدواج دارید. درواقع اگر فردی سؤالی در مورد باورها و ویژگی‌های فردی شما پرسید، در پاسخ خود به بیان نظریات همسر‌تان نپردازید بلکه با جدیت تلاش کنید تا بفهمید شما واقعاً‌ چه کسی هستید و چه می‌خواهید؟ تنها زمانی می‌توانید بفهمید همسرتان قادر است شما را در زندگی آینده یاری کند که خود را شناخته باشید.

هدف کتاب 1001 سوالی که قبل از ازدواج باید بپرسید (1001 Questions to Ask Before You Get Married) این نیست که مشخص کند شما و همسرتان تا چه حد به این پرسش‌ها، پاسخ یکسان می‌دهید، و اصلاً پاسخ درست و غلطی وجود ندارد. هدف از طرح این پرسش‌ها تنها مشخص کردن چگونگی عملکرد‌تان در موقعیت‌های پیش‌آمده و ایجاد دیدی عاقلانه در شما نسبت به‌ گذشته و آینده است.

پاسخ‌های شما مشخص می‌کند که به هنگام ازدواج چه انتظاری از یکدیگر دارید. همچنین، به شما اجازه می‌دهند تا الویت‌های خود را مشخص نمایید و نشان دهید ممکن است در مقابل چه رفتار‌هایی جبهه‌ بگیرید. اگر فردی لجوج هستید که نه مایل به عذر‌خواهی و نه مایل به تغییر خود هستید، همسرتان را در جریان این امر قرار دهید.

این پرسش‌‌ها همگی بر اساس نگرانی واقعی، دلایل جدایی، داستان‌های ارزشمند، درگیری‌ها و کامیابی‌های‌ زندگی نوشته شده و مونیکا مندز لیهی (Monica Mendez Leahy) آن‌ها را از لحظه لحظۀ زندگی صدها زوج مختلف شنیده‌ و آن‌ها را در این اثر گنجانده است. کتاب 1001 سوالی که قبل از ازدواج باید بپرسید، به شما و همسرتان درخصوص کشف اهداف معمولی و دیدگاه‌هایی مانند آرزوی داشتن یک جشن عروسی عالی و یا آماده کردن مقدمات سفری خاطره انگیز، یاری خواهد رساند.

کتاب 1001 سوالی که قبل از ازدواج باید بپرسید مناسب چه کسانی است؟

خواندن این کتاب به همه‌ی افرادی که در آستانه‌ی ازدواج هستند، پیشنهاد می‌شود.

مونیکا مندز لیهی را بیشتر بشناسیم:

او بیست سال است که به زوج‌ها کمک می‌کند تا برای ازدواج آماده شوند و مشاوره‌هایش در برنامه‌های تلویزیونی و رادیویی متعددی ارائه می‌شود. او در مجله‌های Wall Street Journal و Ladies Home Journal نیز فعالیت دارد.

در بخشی از کتاب 1001 سوالی که قبل از ازدواج باید بپرسید می‌خوانیم:

بیشتر افرادی که تازه ازدواج کرده‌اند در حالی به زندگی جدیدشان وارد می‌شوند که هنوز تا حدی تصورات غلطی دربارۀ رابطه‌های‌شان با والدین خود و والدین همسرشان در ذهن دارند. نخست این‌ که فکر می‌کنند تغییری در این روابط به ‌وجود نیامده است. دوم آن که تصور می‌کنند والدین خود و والدین همسرشان نقش مهمی در ازدواج و زندگی آن‌ها ندارند. باید بدانید که والدین شما و والدین همسرتان تا زمانی که زنده‌اند، بخشی از زندگی مشترک شما هستند.

پدر و مادر همیشه بهترین نیت‌ها را دارند. آن‌ها هنوز هم مانند فرزندان‌شان توانایی بزرگ‌نمایی خوبی‌ها یا تشدید گله‌مندی‌ها را دارند. آن‌ها همیشه آماده‌اند تا فرزندان خود را راهنمایی کنند، اما صرف‌نظر از سن آنها، شما هم گاهی این فرصت را دارید که محبت‌شان را جبران کنید و در مقابل، آن‌ها را راهنمایی نمایید.

به ‌هنگام بحث بر سر پاسخ‌های‌تان به نکات ذکر شده در زیر توجه کنید. ملاحظه کنید که چه طور این نکات روابط فعلی‌تان را توصیف می‌کنند و چه ‌طور الگوهایی ارائه می‌دهند که رفتارهای آتی شما را در برمی‌گیرند. اگر می‌بینید که وقوع این نکات حتمی است، تصمیم بگیرید کدام یک را بپذیرید و از پذیرفتن کدام‌ یک خودداری کنید.

دربارۀ این که چه‌ طور نکات زیر پاسخ‌های بخش‌های اخیر شما را در برمی‌گیرند، صحبت کنید:

توجه به والدین بیش از توجه به همسر. بسیار مشکل و عجیب است که شخصی بتواند پس از ازدواج رابطۀ نزدیک خود را با والدینش حفظ کند. به هر حال برخوردها و مشکلات بسیاری بر سر راه مرد و زن ازدواج کرده وجود دارد که با پشت سر گذاشتن این مسائل آن‌ها باید ثابت کنند که زن و شوهر هستند، نه فرزندان بالغ والدین خود.


 • ر

  رحیم محمودزاده

  1/1/2023 11:31:05 AM

  عالی بود
  comment reply
 • ا

  احسان آزادبخت

  7/26/2022 11:51:06 AM

  چجوری دانلود کنم؟
  comment reply
فیلترها