path path path2 path2

گنجینه معنوی

نویسنده : Gibran, Kahlil
    
      
      
        

گنجینه معنوی عنوان کتابی است که اشعار جبران خلیل جبران در آن جمع‌آوری شده است. جبران خلیل جبران شاعریست که همیشه وظیفه شاعری خود را  که دعوت آدمیان به سوی حقیقت زندگی است، به خوبی انجام داده است. خاص بودن دیدگاه این شاعر به این دلیل است که، وی به هر موضوعی خواه جسمی، خواه روحانی و خواه فکری، به صورت یگانه نگاه می‌کند. در مجموعه‌های وی نظم به وضوح دیده می‌شود که این ناشی از یگانگی هدف او در نوشتن اشعارش است. با ما همراه باشید تا بیشتر درمورد گنجینه معنوی بدانید.

قسمت‌هایی از کتاب گنجینه معنوی

«هرکس که با روح خود دوست نباشد دشمن مردم است. مرگ در نومیدی در انتظار کسی است که با خود در جنگ باشد، چه زندگی از درون آدمی می‌جوشد و نه از بیرون.» «بنگریدم که چطور زندگی می‌کنم و کسی را یاری آن نیست تا از زندگانی‌ام جدا کند. اگر نابینایم کنند به ترانه عشق و آهنگ زیبایی و شادمانی گوش دل خواهم سپرد. اگر ناشنوایم کنند شادمانی را در لطافت نسیمی خواهم جست که خود رایحه زیبایی است و نفس پاک عاشقان.» «اگر می‌خواهی خدا را بشناسی دست از حلال معما بودن بردار. به اطراف خود بنگر و ببین که چه‌طور خدا با فرزندانت بازی می‌کند.» «هنگامی که روح به خدا می‌رسد، که با او یکی شده‌است. یگانگی با او یعنی جست و جوی بیشتر برای شناخت وجود خود و اینکه او هم خود در حال تعالی، جست و جو و تبلور است.» «تمام زیبایی‌های زندگانی است: زیبایی خود را آشکار نمی‌کند مگر در برابر آنان که سنگینی دروغ را حس کرده‌ باشند. حقیقت، احساسی درونی است که به ما می‌آموزد چه‌طور روز‌های‌مان را به شادی بگذرانیم و آرزوی شادمانی همه مردم را در دل داشته ‌باشیم.»

چرا کتاب گنجینه معنوی جذاب است؟

این کتاب قسمت‌های متفاوتی مثل زندگینامه جبران خلیل جبران، نوشته‌های معنوی، گفته‌هایی از پیامبر و قسمت‌های مختلفی از کتاب‌های جبران خلیل جبران را در خود جای داده است که می‌تواند مرجع کاملی برای شناختن و خواندن جبران خلیل جبران باشد. اگر خواندن کتاب‌های مختلف از یک نویسنده وجمع‌آوری مطالب جالب و مهم  آن برایتان دشوار است، گنجینه معنوی انتخاب مناسبی است تا در وقت و هزینه خود صرفه‌جویی کنید.

مشخصات کتاب گنجینه معنوی

نویسنده: جبران خلیل جبران مترجم: وحید کیان گردآورنده: سهیل بوشرویی موضوع: کلمات قصار، ادبیات جهان تعداد صفحات: 537    

هنوز نظری وجود ندارد

فیلترها