path path path2 path2

چک‌‌بوک‌: ۲۰۰ روش تنظیم زندگی

نویسنده : پل لاوری
ناشر : جیحون
    
      
      
        

کتاب چک بوک اثر برت نیکلاوس و پل لائوری، فقط یک کتاب مفید و خواندنی در حیطه‌ی روان‌شناسی نیست؛ این کتاب روش‌هایی را برای حفظ تعادل میان وظایف و برنامه‌های روزانه‌ی زندگی‌تان ارائه می‌دهد. روش‌هایی مرتبط و پیوسته که حتما باید تا آخر کتاب تک‌تک آنها را بخوانید تا نظمی در زندگی‌تان حاصل شود.

معرفی کتاب چک بوک

کتاب چک بوک ابتدا با مقدمه‌ای شروع می‌شود که در آن از اهمیت تعادل و نقشش در زندگی سخن می‌گوید. برقراری تعادل میان وظایف و کارهای گوناگون در زندگی‌ آسان نیست. کار، درس، خرده‌کاری‌های هر روزه‌ی زندگی؛ درحالی‌که باید هوای دوستان و خانواده را هم داشته ‌باشید. به همه‌ی اینها زمانی را که نیاز دارید به خودتان برسید هم اضافه کنید. در چنین معرکه‌ای بی‌شک برنامه‌ریزی روزانه به شما کمک می‌کند. این کتاب شامل پاراگراف‌های کوتاهی‌ است که در هر کدام، روش‌های رسیدن به یک زندگی متعادل را پیاده می‌کند و بعضی اوقات با نقل قولی از افراد مشهور در مورد تعادل، سخن درباره‌ی آن روش را به پایان می‌رساند. همچنین، در آخر کتاب نویسندگان با خواننده تعامل برقرار کرده و پیشنهاداتی برای تعادل و داشتن آرامش در زندگی از مخاطب درخواست می‌کنند.

بخشی از کتاب چک بوک

«بياموز كه صحنه را به ديگران بسپاری. در صحبت با ديگران خيلی مراقب باش كه وسط حرف يا تعريف آنها نروی. اگر كسی در حال تعريف سفر مهيج پنج روزه‌ی  خانوادگی خود به فلوريداست، مبادا بلافاصله دنباله‌ی آن را به تعريف داستان مسافرت دريايی دوهفته‌ای خود به شبه‌جزيره‌ی كريمه بپردازی.» «سعی كن كاری واقعا خاص را برای كسی انجام دهی كه ميدانی توان جبران آن را ندارد. توجه داشته باش كه آن را گمنام انجام دهی. به قول رالف والدو امرسون: « زيباترين پاداش زندگی اين است كه هيچ انسانی بدون ياری رساندن به خويش نمی‌تواند مخلصانه سعی در ياری رساندن به كسی داشته باشد.»

آنچه باید قبل از خواندن کتاب بدانید

نویسندگان این کتاب معتقد هستند که «با اين كتاب شما به ابزاری برای تعادل بخشيدن به زندگی خود مجهز شده‌ايد.» شما چه فکر می‌کنید؟ آیا ممکن است سخن نویسندگان این کتاب، حقیقت داشته باشد؟  قبل از اینکه در ذهن‌تان به این سوال پاسخ دهید باید به شما بگویم که اگر به چیزی (این چیز می‌تواند حرف یا عمل باشد فرقی نمی‌کند) ایمان قلبی نداشته باشید، مطمئنا اثرش را در زندگی خود نخواهید دید. پس اگر می‌خواهید صرفا جملات این کتاب را برای پُر کردن اوقات فراغت‌تان بخوانید بهتر است کتاب را ببندید و به سراغ تفریحات دیگری بروید. یا اینکه می‌توانید با ایمان به تک‌تک روش‌ها و عمل به آنها، زندگی جدیدی برای خود بسازید. جملات کوتاه کتاب چک بوک، آنقدر روان و در عین حال گیراست که حوصله‌ی شما را سر نمی‌برد. حتی می‌توانید به طور روزانه چند روش گفته شده در کتاب را بخوانید و برای خودتان یادداشت‌برداری کنید. در آخر، همانند ساختارکتاب، سخن‌مان را با نقل قولی از یک فرد مشهور درباره‌ی تعادل به پایان می‌رسانیم. افلاطون می‌گوید: «بزرگ‌ترین خردمندی، خرد و معرفتی است که به تنظیم امور خانواده و اجتماع مربوط است و آن، تسلط بر خود و حق طلبی و اعتدال نامیده می‌شود.»

مشخصات کتاب

عنوان لاتین کتاب: The check book نویسندگان: برت نيكولاس، پل لائوری مترجم: صادق خسرونژاد تعداد صفحات: 174 ژانر: روانشناسی و موفقیت

فیلترها