path path path2 path2

پیش گیری و درمان کمردرد

    
      
      
        

کتاب پیشگیری و درمان کمردرد نوشته‌ای از خشایار فخریان به موضوع فراگیر کمردرد می‌پردازد. تقریبا همه لااقل یک بار در طول زندگی خود کمردرد را تجربه کرده‌اند. معمولا این دردها به علت فشارهای بیش از حد یا صدماتی که در کمر ایجاد می‌شود بروز می‌کنند و در اکثر موارد هم می‌توانند به سرعت بهبودی بیابند. نقش ستون فقرات، حمایت از کل بدن و توانایی در خم شدن و چرخیدن در تمام مسیرها، و نیز حمایت از ساختمان‌های حیاتی بدن مثل اعصاب و نخاع می‌باشد؛ از این جهت یادگیری درباره‌ی آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

معرفی کتاب

در کتاب پیشگیری و درمان کمردرد می‌فهمید که وضعیت نامناسب ایستادن، نشستن و خوابیدن، ورزش‌های غلط، ساییدگی مهره‌ها و شغل‌هایی که به ستون مهره‌ها فشار نامناسب وارد می‌کنند از علل شایع بروز دردهای پشت یا کمر هستند. کمر درد و گردن درد جدای از ایجاد درد، از این بابت اهمیت دارند که هزینه و عواض زیادی را برای فرد ایجاد می‌کنند، که تأمین دارو، کم‌ترین آن‌هاست. مرخصی‌های طولانی مدت یا از دست دادن شغل، اعمال جراحی و ناتوانی دائمی از جمله‌ی این هزینه‌ها هستند. خوشبختانه در بیشتر موارد، علت دقیق بروز این دردها مشکل اساسی نیست و کمردرد علامتی است که معمولا به خودی خود و با مراقبت‌ها ساده درمان و برطرف می‌شود. در بعضی موارد که شیوع کم‌تری دارد، علت بروز کمردرد یک مشکل اساسی است که احتیاج به تکنیک‌های تشخیصی خاص و مراقبت و درمان ویژه دارد. آشنایی با آناتومی ستون مهره‌ها، عواملی که موجب کمردرد می‌شوند، پیشگیری از بروز کمردرد و درمان‌های ساده از اهداف کلی این کتاب است.

گزیده‌هایی از این کتاب

«اگر صدمه به طناب نخاعی در ناحیه گردن رخ دهد، فلج و از دست دادن حس می‌تواند هم در دست‌هاو هم در پاها ایجاد شود. با این حال اگر آسیب در طناب نخاعی در قسمت‌های پایین‌تر سینه‌ای یا کمری رخ دهد فقط عضلات پاها دچار مشکل خواهند شد. در اکثر مشکلات پشت بدن، اعصابی که از طناب نخاعی خارج می‌شوند آسیب می‌بینند اما خود طناب نخاعی معمولا کم‌تر آسیب می‌بیند. در اثر صدمات مستقیم به لیگمنت‌ها، تندون‌ها، مفصل‌ها و سایر ساختمان‌هایی که در مهره یا اطراف آن قرار دارد، ممکن است درد در همان قسمت از کمر ایجاد شود، اما به علت این که همان اعصابی که این بافت‌ها را عصب‌رسانی می‌کنند پاها را نیز از نظر عصبی تغذیه می‌کنند، بیمار ممکن است که پای‌اش هم درد ایجاد شود. به علاوه، ممکن است فشار وارده آمده روی اعصاب جدای از تولید درد، تغییر در حس و ضعف عضلات پاها نیز بنماید.»

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

کتاب پیشگیری و درمان کمردرد می‌تواند برای خیلی از افراد آموزنده باشد. در صورتی از کمردرد رنج می‌برید با درک مشکلات و خواندن درمان آن، می‌توانید سلامت خود را بهبود ببخشید. در صورتی که تا به حال کمردرد را تجربه نکرده‌اید بهتر است یاد بگیرید چگونه از ستون فقرات خود مراقبت کنید تا مبتلا نشوید. خواندن این کتاب آموزنده و مفید را از دست ندهید.

به خواندن ادامه دهید

از کتاب‌های خشایار فخریان می‌توان به کتاب بزرگ بدنسازی، گیاهان دارویی و اندامی زیبا با رژیم لاغری اشاره کرد. همچنین می‌توانید کتاب یوگا و درمان کمردرد را نیز مطالعه کنید.

مشخصات کتاب:

نام: کتاب پیشگیری و درمان کمردرد نویسنده: خشایار فخریان ژانر: سلامت تعداد صفحات: ۸۰

هنوز نظری وجود ندارد

فیلترها