path path path2 path2
    
      
      
        

کتاب پرتقال نوشته‌ی محمد رسول دریایی با جزئیاتی مفصل به خواص و شگفتی‌های این میوه می‌پردازد. یکی از مهترین نعمات خداوند به انسان‌ها مرکبات و خصوصا پرتقال است. مرکبات به کمک رادیواکتیوی که در آن‌ها قرار داده شده مانع پیری می‌شوند. آن‌ها نه تنها آسیبی برای مبتلایان به زخم معده به همراه ندارند، بلکه از فلج کودکان جلوگیری می‌کنند و به علت دارا بودن آنتی اکسیدان ضد سرطان هستند. خواندن خاصیت‌های این کتاب کمک می‌کند تا مرکبات را بیشتر در رژیم غذایی خود به کار ببرید.

معرفی کتاب

کتاب پرتقال اطلاعات جامعی درباره‌ی ویتامین‌ها و خواص مرکبات به شما می‌دهد. برای مثال اخیرا دانشمندان آمریکایی ویتامین جدید دیگری در مرکبات پیدا کرده‌اند که مقوی اعصاب است و در پرورش اندام و رشد ماهیچه‌ها اثری شگفت دارد. از فلج کودکان، سستی و کهولت بزرگسالان جلوگیری می‌کند و در معالجه‌ی سیاتیک، ذات‌الریه و سرطان نقش مهمی دارد. نه تنها مرکبات برای سلامتی مفید هستند، بلکه از قدیم شعرای خوش ذوق ایرانی ترنج را بهترین هدیه عاشق به معشوقه می‌دانستند. در حدیث وارد است که شیطان در خانه‌ای که ترنج داشته باشد وارد نمی‌شود. خانواده‌ی مرکبات، مخصوصا هسته‌ی آن‌ها به عنوان بهترین ضد سم گزش حشرات و خزندگان مخصوصا مار و عقرب شناخته شده و در میان آن‌ها انواع ترنج مقاوم والاتری دارند.  یکی دیگر از بی‌نهایت مواهب و هدیه‌های زیبایی که خداوند متعال در قالب خوراکی‌های گوارا برای بندگانش قرار داده است میوه‌ی بسیار مفید پرتقال می‌باشد. پرتقال یکی از بهترین و زیباترین میوه‌های طبیعت است. میوه‌ای مطبوع که از لحاظ درمانی و غذایی بسیار مهم به شما می‌رود و با دارا بودن ویتامین‌های حیاتی، دارای مواد هضم‌کننده و اکسید‌کننده است.

گزیده‌هایی از این کتاب

«ولی اکثر پزشکان با این عقیده موافق نیستند، بلکه اعتقاد دارند که باید در بیماری‌های دیابت، یرقان، ورم کلیه‌ها، انواع تب و بیماری‌های مربوط به ترشی معده از پرتقال کمک گرفت. تجربه ثابت کرده است که بیماری‌های ترشی معده را با صبر و شکیبایی و مقاومت می‌توان با آب پرتقال درمان کرد. زیرا ترشی پرتقال بزرگ‌ترین دشمن اسید معده است. پرتقال این موضوع را به ثبوت رسانیده است که خواص خوبی برای رفع ترشی خوش‌خیم یا بدخیم معده دارد. مسلم است که در درمان بیماران مبتلا به ترشی معده با رژیم پرتقال، باید برای هر بیمار به طور فردی نسخه‌ای جداگانه تجویز کرد و همچنین باید برای درمان ابتدا از مقادیر کم شروع نمود تا بدن فرد به آن عادت کند. اگر همین روش ادامه یابد تا حدود سه ماه یا حتی کم‌تر بیمار معالجه خواهد شد. ترشی زیاد معده در اثر زیاد خوردن غذاهای پروتئینی مثل گوشت، ماهی، قارچ، تخم‌مرغ، پنیر، حبوبات، انواع سس و ادویه‌ی تند عارض می‌شود. زیرا این غذاها معده را سنگین می‌کند و معده برای هضم آن اسید زیاد ترشح کرده و در نتیجه مقدار زیادی اسید در معده به وجود آمده و در طی زمان‌های مختلف به صورت بیماری مزمن در می‌آید.

به خواندن ادامه دهید

محمد رسول دریایی همچنین کتابی به نام غذای شما دوای شما نوشته است که می‌تواند برای شما جالب باشد. همچنین می‌توانید کتاب دایره‌المعارف میوه‌درمانی نوشته‌ی ندا قاسم‌زاده را بخوانید.

مشخصات کتاب:

نام: کتاب پرتقال نویسنده: محمد رسول دریایی ژانر: سلامت تعداد صفحات: ۵۶

هنوز نظری وجود ندارد

فیلترها