path path path2 path2

هنر درمانی

نویسنده : دانیل براون
ناشر : جیحون
    
      
      
        

  کتاب هنر درمانی نوشته دانیل براون کتابی است درباره تغییر شیوه از راه فعالیت هنری. هنر درمانی تکنیک‌های روان درمانی را با فرایند خلاقیت برای بهبود سلامت روان و رفاه ادغام می‌کند. انجمن هنر درمانی آمریکا، هنر درمانی را به عنوان رویکردی برای سلامت روان توصیف می‌کند که از روند خلق هنر برای بهبود سلامت ذهنی، جسمی و عاطفی استفاده می‌کند. هدف از هنر درمانی استفاده از فرآیند خلاقیت برای کمک به افراد در بیان بیان خود و در نتیجه یافتن روش‌های جدید برای به دست آوردن بینش شخصی و ایجاد مهارتهای جدید کنار آمدن است.  

معرفی کتاب

هنرها قدرت رسیدن به درونی‌ترین احساسات ما را دارند. ما می‌توانیم این قدرت شفابخشی را برای تقویت رشد خود، افزایش اعتماد به نفس و تلاش برای شادی بیشتر مهار کنیم. در کتاب هنر درمانی خواهید دید که چگونه نگاه کردن به تصاویر، خواند شعر و داستان، شنیدن موسیقی و تماشای نمایش، در تغییر و بهبود احساسات به ما کمک خواهند کرد. نقاشی، اجرای نمایش، سرودن و تصنیف موسیقی، روحیه انسان را تقویت می‌کنند و در حل مشکلات به نحوی خلاقانه بر خواهند آمد. همچنین نحوه به کارگیری این تدابیر در زندگی، در این کتاب توضیح داده شده است. تمرینات و مثال‌های زیادی را در این کتاب خواهید دید که با خلق اثر هنری و درک آن ارتباط دارد. این تمرینات و فعالیت‌ها سرگرم‌کننده هستند و می‌توان از آنها لذت برد. هدف اصلی این کتاب ترغیب شما به خلق آثار هنری برای رشد خودتان است. برای این منظور لازم است درباره هنرها نه تنها به عنوان راه‌های توسعه نمادها برای تغییر، فکر کنید. نمادها به شما کمک می‌کنند تا احساسات مفهوم خود و ارتباط با دیگران را تغییر و گسترش دهید.  

گزیده‌هایی از کتاب هنر درمانی

«هنرها قادرند به عواطف عمیق دست یابند. آنها می‌توانند نحوه احساس شما را نسبت به جهان و خودتان تغییر دهند. هنرمندان نحوه احساس و تقریبا مشاهده خود را از آزادسازی عواطف مخاطب به کمک هنر نمایش برایم تعریف کرده‌اند. به همین دلیل، هنر برقراری تغییر سریع، بینش عمیق و رویکردی خلاقانه نسبت به زندگی ایجاد می‌کنند. درمان با تعادل بدن ارتباط دارد. هنرها چه نتیجه ترکیب الحان موسیقیایی باشند و چه ترکیبی از رنگ‌ها این تعادل را به شکلی نمادین ایجاد می‌کنند.   خلق اثر هنری و لذت بردن از آن هر دو می‌توانند در رشد شما موثر باشند. آنها یکدیگر را تقویت می‌کنند. فهم روش‌های بیانی دیگر هنرمندان، دامنه عملکردهای شما را گسترش می‌دهد و کار کردن بر بیان خود به شما کمک می‌کند تا تلاش‌های دیگران را درک کنید. تحول عواطف‌تان با استفاده از نمادهای هنری می‌تواند با خلق اثر هنری یا دانستن ارزش آن صورت گیرد.»  

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

خواندن این کتاب را نه تنها به پژوهشگران روان‌شناسی، بلکه به علاقه‌مندان به آشنایی با روش‌های روان‌درمانی نوین، پیشنهاد می‌کنیم.  

به خواندن ادامه دهید

کتاب «هنر درمانی خلاق»، نوشته دیوید ادواردز، درباره درمان‌های خلاقانه‌ عملی، برای مطالعه بیشتر توصیه می‌شود. این کتاب نیاز به پیش‌زمینه درباره هنر درمانی ندارد.  

مشخصات کتاب

نام کتاب: هنر درمانی نام لاتین کتاب: The principle of Art Therapy نویسنده: دانیل براون Daniel Brown مترجم: مهدی وهابی زبان اولیه کتاب: انگلیسی ژانر: موفقیت و روانشناسی تعداد صفحات: 125    

هنوز نظری وجود ندارد

فیلترها