path path path2 path2

ماهی یکبار خودشناسی‌(۲)

    
      
      
        

کتاب ماهی یک بار خودشناسی 2، دومین جلد از مجموعه کتاب‌های ماهی یک بار خودشناسی است. این کتاب، منبع مفیدی برای خودسازی و خودشناسی است و با ارائه‌ی راهکارهایی، زمینه‌ای را برای شناخت خود واقعی‌تان ایجاد می‌کند.

معرفی کتاب ماهی یک بار خودشناسی 2

کتاب ماهی یک بار خودشناسی 2، ابتدا، ما را با عیوب‌مان آشنا می‌کند. سپس راهکاری‌های را برای برطرف کردن آنها ارائه می‌دهد. این کتاب، به ما نشان می‌دهد که انتظارات زیاد از دیگران، چه عواقبی برای ما دارد و چگونه از دیگران دورمان می‌کند. همچنین این کتاب، توضیحاتی مربوط به ایمان و باور به خدا، برهان و دلیل وجود او، ارائه می‌دهد.

گزیده‌ای از کتاب

«تاخیر کردن، مسئله‌ای فراتر از مواجه شدن با نگاه‌های دیگران است. جولی مورگن استرن به مبارزه با این مشکل همیشگی و همچنین راز دیرینه‌ی خود پرداخت. ژاکلین همیشه عمرش را با تاخیر گذرانده است. در زمان کودکی هم، با آن‌که مدرسه‌ی ابتدایی جان جی در انتهای خیابان محل سکونتش بود، هرگز سروقت به مدرسه نمی‌رسید. اکنون هم که 46 ساله است، باوجود ازدواج موفق، دو فرزند بزرگ و شغل خوب، هنوز هم دیر سرکار خود حاضر می‌شود.» «همه زندگی کامل و بی‌نقص را دوست دارند. اما وقتی دیگران را مجبور می‌کنید که رویاهای شما را عملی کنند، نتیجه چیز دیگری می‌شود. همه ما در زندگی‌های خود از افراد توقعاتی داریم. زمانی، شما با امید به این‌که، خوشبخت و عاقل خواهید بود شروع می‌کنید. کار جدیدی پیدا می‌کنید و خوش‌بین هستید که همکاران‌تان شما را از نظر ذهنی کامل می‌کنند. فرزندانی دارید و بر این باورید که آنها به اندازه‌ی شما دنیا را زیبا خواهند دید. در چنین جامعه‌ی هدفمندی، توقع دارید انتظاراتی که از دیگران دارید برآورده شود. اما آیا همه‌ی آنها افراد سالمی هستند؟ متخصصین هشدار می‌دهند که اغلب مواقع، آنها سالم نیستند. به‌خصوص زمانی که انتظارات‌شان از همسر، رئیس، مادر و دوستان، آنها را ناامید کند.» «شواهدی وجود دارد که کسانی‌که سعی می‌کنند مسئول باشند، در این راه سلامت خود را به مخاطره می‌اندازند. در تحقیقی که سال گذشته در مجله‌ی روانشناسی کاربردی منتشر شد، نشان داد کسانی‌که پست‌های حساس دارند، بیشتر مبتلا به آنفلونزا و سرماخوردگی می‌شوند. درواقع، چه نقش تعیین‌کننده‌ای داشته باشید، چه در ایفای سهم خود تمرکز کنید، تعیین شرایط خاصی برای محدوده‌ی قدرت‌تان ضروری است.»

چرا باید کتاب ماهی یک بار خودشناسی 2 را بخوانیم؟

کتاب ماهی یک بار خودشناسی 2، روش‌هایی برای خودسازی و شناخت خود ارائه می‌دهد. خیلی از ما انسان‌ها، نسبت به شناخت خود، ضعف داریم و نمی‌توانیم عیوب‌مان را تشخیص ‌دهیم؛ مطالب گفته شده در این کتاب، شما را با خود حقیقی‌تان آشنا می‌کند و زمینه‌ای را برای رشد و به کمال رساندن صفات خوب‌ دراختیارتان خواهد گذاشت. با خواندن این کتاب، حتی شده برای ماهی یک بار، به خودتان سر بزنید و ضعف‌هایتان را به نقاط قوت خود تبدیل کنید.

مشخصات کتاب

عنوان کتاب: ماهی یک بار خودشناسی 2 گردآورندگان: گروه مترجمین تعداد صفحات: 64 ژانر: سلامت و بهداشت

هنوز نظری وجود ندارد

فیلترها