فیله ماهی

NotesPages 102 صفحه نویسنده:

NotesPages 102 صفحه
              

معرفی کتاب

قهرمان غیرمعمول پائولو کوئیلو در کتاب شیطان و دوشیزه پریم ، یک چالش اخلاقی برای شهر ایجاد می‌کند که شاید هرگز از آن خلاصی نخواهند یافت. این کتاب با مراقبه‌ای جذاب در مورد روح انسان، واقعیت خوب و بد را در درون همه ما و توانایی منحصر به فرد انسانی ما را برای انتخاب بین آنها روشن می‌کند.  

معرفی کتاب شیطان و دوشیزه پریم

برتا پیر تقریبا پانزده سال هر روز را بیرون از خانه نشسته بود و روستای کوچک ویسکوس را می‌نگریست و با شوهر متوفی خود صحبت می‌کرد. او همانطور که شوهرش پیش بینی کرده، منتظر آمدن شیطان بود. یک روز یک غریبه با گذشته‌ای غم‌انگیز به قصد یک هفته اقامت در روستا از راه می‌رسد و 11 شمش طلا را در جنگل دفن می‌کند. در راه بازگشت، او با زن جوانی به نام شانتال پریم، که از منظره ایده‌آل و سرعت پایین زندگی خسته شده است، دیدار می‌کند. غریبه به طور مرتب گردشگران را اغوا می‌کند به این امید که اثبات شود یکی از آنها راه فرار اوست. او گنج دفن شده را به شانتال نشان می‌دهد و قول می‌دهد که اگر آنها توافق کنند کسی را بکشند، این گنج متعلق به روستاییان خواهد بود. نبردی در درون زن جوان، بین فرشته و شیطانش دنبال می‌شود. پس از چند روز، او تصمیم می‌گیرد که با اطمینان به اینکه آنها از این موضوع خودداری می‌کنند، آنچه را که غریبه پیشنهاد کرده است به دهیاران بگوید. با این حال واکنش مردم، بذر شک را در درون شانتال می‌کارد. حالا او برای زندگی خودش می‌ترسد. او به عنوان یک اقدام ناامیدانه، قصد دارد ویسکوس را با یکی از شمش‌های غریبه رها کند. سرنوشت یک گرگ سرکش را می‌فرستد، که زندگی شانتال را تهدید می‌کند، اما او با غریبه فرار می‌کند. در همین حال، اهالی روستا برای انتخاب قربانی خود جمع می‌شوند. قربانی که آنها انتخاب می‌کنند برتا است، زیرا او در حال حاضر پیر است و هیچ هدفی در روستا ندارد. قبل از این که اهالی روستا به برتا که در حالتی در آرامش به سر می‌برد شلیک کنند، شانتال آنها را متقاعد می‌کند که تحت هیچ شرایطی قتل موجه نیست.  

گزیده‌هایی از کتاب

مرد به صخره‌هايی جناقی شكل نزديک شد، زمينی را كه به تازگی كنده بود به دختر نشان داد و از او خواست آنچه را در آن پنهان كرده بود بيرون آورد. شانتال مخالفت كرد و گفت: «با اين كار دست و لباسم كثيف می‌شوند.» مرد شاخه خشكی از زمين برداشت، آن را شكست و به دختر داد تا به جاي بيل از آن استفاده كند. رفتار مرد در نظر شانتال عجيب بود ولی تصميم گرفت آنچه را كه از او خواسته بود انجام دهد. پنج دقيقه بعد شمشی زردرنگ و خاک‌آلود جلوی چشمانش ظاهر شد. شانتال گفت: « به نظر می‌رسد طلاست » مرد گفت: «طلاست و متعلق به من است. حالا لطفا دوباره آن را پنهان کن». شانتال اين كار را انجام داد. مرد او را به سوی محل بعدی اختفای طلاها برد. دوباره شروع به كندن كرد و اين بار از مقدار طلايی كه مي‌ديد بهت‌زده شد.  

در مورد نویسنده کتاب

پائولو کوئیلو در 24 آگوست 1947 در ریودوژانیرو برزیل متولد شد. کوئیلو در مدارس مسیحی تحصیل کرد و توسط والدین کاتولیک متدین بزرگ شد. او در همان اوایل زندگی‌اش تشخیص داد که می‌خواهد نویسنده شود. او همچنین متن ترانه‌هایی را برای موسیقی دانان برزیلی معترض به حاکمیت نظامی این کشور نوشت. وی به دلیل فعالیت سیاسی سه بار به زندان افتاد و مورد شکنجه قرار گرفت. در سال 1982 کوئیلو اولین کتاب خود را با نام «بایگانی جهنم» منتشر کرد که نتوانست تأثیر قابل توجهی بگذارد اما بعدها کتاب‌هایش در سرتاسر جهان طرفداران بسیاری پیدا کرد. معروف‌ترین کتاب او «کیمیاگر» است.  

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این کتاب را به علاقمندان رمان و آثار پائولو کوئیلو پیشنهاد می‌کنیم. زیرا خواندن این رمان مانند خواندن یک داستان تمثیلی است. عنصر اخلاقی رمان کاملا واضح است و می‌توان حدس زد که دقیقا هدف این رمان باشد. اگرچه داستان از معانی و الگوهای نمادین آشنایی استفاده می‌کند، اما به خوبی به داستان و شخصیت‌ها پرداخته شده است.

به خواندن ادامه دهید

رمان‌های پائولو کوئیلو در کشورهای مختلف دنیا طرفداران خود را دارد. از معروف‌ترین کتاب‌های او «کیمیاگر» است که یکی از رمان‌های بسیار پرفروش قرن بیستم بود. همچنین رمان «ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد» از دیگر آثار پائلو است که در واقع اشاره‌ای به زندگی خود او دارد.  

مشخصات کتاب شیطان و دوشیزه پریم

نام لاتین کتاب: Devil and Miss Prym نویسنده: پائلو کوئیلو Paulo Coelho مترجم: مریم تقدیسی زبان اولیه کتاب: انگلیسی ژانر: رمان تعداد صفحات: 159    

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها