path path path2 path2

صد راز برای شناخت مردان

    
      
      
        

کتاب ۱۰۰ راز برای شناخت مردان نوشته‌ای از زویا حجتی، روش‌های جالبی برای شناخت مردان در اختیار شما قرار می‌دهد. این کتاب با الگو گرفتن از منابع معتبر مختلف، با جمله‌هایی کوتاه شما را با روحیات مردان آشنا می‌کند. این آشنایی موجب می‌شود که در تعامل با آن‌ها، بهتر بتوانید ارتباط‌‌های مؤثر و سالمی برقرار کنید. همچنین شناخت انواع مختلف مردان به شما می‌کند، با هر کدام از آن‌ها به نوع خاصی برخورد کنید.

معرفی کتاب

در کتاب ۱۰۰ راز برای شناخت مردان با روش‌های گوناگونی می‌توانید به شخصیت مردان نگاه کنید. برای مثال در بخش‌های ابتدایی این کتاب، می‌توانید مردان را بر اساس ماه تولدشان بشناسید. در ۱۰۰ بخشی که در این کتاب ارائه می‌شود، به همه‌ی جوانب شخصیتی این افراد پرداخته می‌شود که درک رفتارهای آن‌ها را آسان‌تر می‌کند. اگر بدانید که در رابطه با مردان، چه رفتارهایی مناسب هستند و می‌توانید چه توقعاتی داشته باشید، راهی برای ایجاد روابطی سالم با آن‌ها پیدا کرده‌اید. آموزه‌های این کتاب به شما کمک می‌کنند که در خشم، ناامیدی، خوشحالی، احترام و... مردان را همراهی کنید. اگر بدانید که چه چیزهایی مردان را می‌رنجانند، می‌توانید نظرات خود را به بهترین نحو به آن‌ها انتقال دهید.

گزیده‌هایی از این کتاب

«مردها بیش از زن‌ها در حفظ تعادل اقتصادی مشکل دارند و معمولا به کسی که بتواند چنین تعادلی در زندگی‌شان به وجود بیاورد، نیازمندند. بهتر است پست وزارت اقتصاد و دارایی منزل را از آن خود کنید تا ورشکست نشوید.» «زمانی که همسر مرد متولد مرداد هستید، رفتاری داشته باشید که شایسته و برازنده‌ی ملکه‌ی سلطان جنگل باشد، ملکه‌ای که نباید کوچک‌ترین توجهی به اتباع مرد خویش داشته باشد.» «شدیدترین و عمیق‌ترین هراس یک مرد این است که به اندازه‌ی کافی خوب نباشد یا این که فقط شایستگی و صلاحیت در محل کار یا در نظر بانویش باشد. او برای غلبه بر این ترس تمام توجه را به افزایش توانایی و شایستگی‌هایش معطوف می‌کند، برای این کار او فشار و استرس زیادی متحمل می‌شود و انرژی زیادی صرف می‌کند تا هر چه بیشتر به این مقصود نزدیک شود.» «مردان در موقع ابراز احساسات خود به دیگران از خطر شکست‌ خوردن، مورد انتقاد قرار گرفتن یا نارضایتی و مخالفت می‌ترسند، این نتایج برای مرد بسیار دردناک است، زیرا او به غلط و از روی ناآگاهی در درون خود اعتقاد دارد که به اندازه‌ی کافی خوب نیست. او همیشه تصور می‌کند که از او انتظار دارند هر کاری را خیلی خوب و بی‌نقص انجام دهد و این باور از دوران کودکی در او شکل گرفته و  تقویت شده است، از همان زمانی که به او می‌گویند «تو مرد هستی و باید روی پای خودت بایستی »، یا زمانی که به او می‌گویند « باید مثل یک مرد عمل کنی » و ... اگر کارهایی که انجام می‌دهد به نتیجه‌ی دلخواه نرسد یا از آن‌ها قدردانی نشود، این اعتقاد در او شکل می‌گیرد که شایستگی لازم را نداشته است.»

به خواندن ادامه دهید

از منابعی که در کتاب ۱۰۰ راز برای شناخت مردان استفاده شده‌اند می‌توان به زنان دلخواه از جی. اس. سالت، نشانه‌های فشار روانی در مردان از جورجیا ویتکن، راه کمال از دکتر بهرام الهی و کتاب مردان مریخی زنان ونوسی اشاره کرد. خواندن این منابع به شما کمک می‌کند به دانسته‌های خود اضافه کنید.

مشخصات کتاب

نام: کتاب ۱۰۰ راز برای شناخت مردان گردآورنده: زویا حجتی ژانر: روانشناسی تعداد صفحات: ۶۳

فیلترها