زیبایی و هنر پیکاسو ون گوک و ...

NotesPages 67 صفحه نویسنده:

NotesPages 67 صفحه
              

معرفی کتاب

انسان همواره نیازمند راهنمایی گرفتن است. برای موفقیت بهتر آن است که مسیری را در پیش بگیریم که قبلا شخصی آن را طی کرده است و تجربیاتش همچون نقشه‌ی راهی در دستان ماست. کتاب زيبایی و هنر از نگاه ميكل آنژ پيكاسو و ونگوگ و . . . از این قبیل کتاب‌ها است. گرفتن نقشه راه از شخصی دیگر، به معنای این نیست که ما تبدیل به یک کپی برابر اصل شویم؛ خیر. زیبایی زندگی به تفاوت‌های آن است. شما می‌توانید یک نسخه‌ی کامل و بی‌نقص از نوع خودتان باشید با کمک گرفتن از آنچه برای افراد موفق اتفاق افتاده است. با ما همراه باشید تا برخی از تجربه‌های این اشخاص برتر را در کتاب زيبايی و هنر از نگاه ميكل آنژ پيكاسو و ونگوگ و . . .مطالعه کنیم. ظاهرا، این کتاب می‌تواند جرقه‌ی پیشرفت شما باشد.

معرفی کتاب زيبايی و هنر

کتاب زيبايی و هنر از نگاه ميكل آنژ پيكاسو و ونگوگ و . . . همانگونه که از نامش پیدا است به دو مبحث مهم و قابل توجه هنر و زیبایی پرداخته است. در این کتاب جملاتی از بزرگان و پیشکسوتان هنر گردآوری و ترجمه شده است که هر یک از آن‌ها به نوعی یک چراغ راهنما محسوب می‌شود. کتاب زيبایی و هنر از نگاه ميكل آنژ پيكاسو و ونگوگ و . . .در حقیقت چکیده‌ای از نگاه‌های عمیق و ژرف هنرمندانی است که تاریخ هنر، همواره از آنان به بزرگی یاد کرده است. تجربیاتی که در قالب جملات کوتاه در اختیار هنر دوستان و زیبایی شناسان قرار می‌گیرد.  106 بیان در مورد هنر. و 58 بیان در مورد زیبایی در این کتاب درج شده است، از بزرگان تاریخ هنر.

گزیده‌های از کتاب

«فرشته‌ای را در قطعه سنگ مرمری دیدم و آن قدر آن سنگ را تراشیدم تا او را آزاد کردم.» (میکل آنژ) «اگر مردم می‌دانستند که چه سخت کوشیده‌ام تا چنین تبحری را به دست آورم، دیگر تبحر من برای‌شان حیرت انگیز نبود.» (میکل آنژ) «انسان با هوش و ذکاوت خود نقاشی می‌کند نه با دستانش.» (میکل آنژ) «هنرمند قلم نقاشی را در روح خود فرو می‌برد و طبیعت خود را به تصویر می‌کشد.» (هنری وارد بیچر) «هنر مهم‌ترن کار و فعالیت ماورای طبیعی مناسب برای زندگی است.» (نیچه) «همیشه در پی آن بوده‌ام که دیگران مرا درک کنند، هنگامی که دوستان یا منتقدان از کار من شدیدا انتقاد می‌کردند، با فرض این که نظرم را روشن بیان نکرده‌ام، حق را به ایشان می‌دادم. چنین طرز فکری به من کمک کرد که تمامی زندگی‌ام را بدون نفرت و حتی دلگیری از انتقاد کار کنم، بی‌توجه به این که انتقاد از سوی کیست. برای رسیدن به اهدافم فقط به وضوح بیان کارهایم تکیه داشتم. نفرت، عداوت و روح کینه و انتقام فقط بار هنرمند را سنگین می‌کنند. راه هنرمند به اندازه‌ی کافی سخت هست که او روح خود را از هر چیز دیگری که حرکت را برای او سخت‌تر می‌کند پاک نگه دارد.» (هنری ماتیس)

خواندن این کتاب به چه کسانی توصیه می‌شود؟

شخصیت‌های کتاب زيبایی و هنر از نگاه ميكل آنژ پيكاسو و ونگوگ و . . . هر یک به تنهایی می‌توانند الگویی باشند برای تغییر مسیرو تغییر دیدگاه در زندگی. قطعا همه ما در مراحلی از زندگی لحظاتی را داشته‌ایم که کلافه و سردرگم بوده‌ایم یا در شرایطی خاص به دام افتاده‌ایم. در این‌گونه مواقع داشتن چنین کلید واژه‌هایی بسیار کمک کننده هستند.

از دیگر کتاب‌های همین مترجم (رویا پرتوی)

هر روز یک چیز تازه یاد بگیرید، (پیتر جارویس). یک دنیا یک قلب(سوزان پولیس شوتز)، سرخ به رنگ عشق (سوزان پولیس شوتز)، عاشق‌تر از عشق (سوزان پولیس شوتز).

مشخصات کتاب

 • نام کتاب : زیبایی و هنر از نگاه میکل‌آنژ، پیکاسو، ون‌گوگ ...
 • گردآوری و ترجمه: رویا پرتوی، گروه مترجمین اندیشه عالم
 • ژانر: هنر. کلمات قصار.
 • تعداد صفحات:72

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها