رومئو زنده است

NotesPages 47 صفحه نویسنده: رویا پرتوی

NotesPages 47 صفحه
              

معرفی کتاب

کتاب رومئو زنده است مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه عاشقانه است که هر خواننده‌ای را به تحیر و تفکر وا می‌دارد. رویا پرتوی، عهده‌دار گردآوری این کتاب ارزشمند شده تا بار دیگر، خواننده را به بازنگری در مورد عشق‌ها، داستان‌ها و افسانه‌های پرمحتوا و پندآموز مجاب کند. کتاب رومئو زنده است می‌تواند به راحتی درون جیبتان باشد و هر موقع که خلوتی داشتید. به مرور آن بپردازید. مرور و مطالعه‌ی مداوم اینگونه داستان‌ها می‌توانند تأثیر به سزایی در روند دوست داشتن و دوست داشته شدن، شناخت بهتر مفهوم عشق و دوستی، و در نتیجه زندگی افراد بگذراند. این کتاب مناسب حال همه‌ی افرادی است که هنوز قلبی سرزنده و مهرورز دارند، حتی اگر گاهی به خطایی جبران‌ناشدنی تن داده باشند، یا دستانشان اندکی آلوده به ناپاکی‌ها و دل‌شکستگی‌ها باشد.

قسمت‌هایی از کتاب رومئو هنوز زنده است

«هیچ کس نمی‌تواند مرا دستگیر کند. احمق‌ها فکر می‌کنند کی هستند، هیچ کس نمی‌تواند مرا... دخترک در این فکر بود که ناگهان سنگی محکم از پشت به سر او خورد و او را بیهوش کرد. این بار، کسانی که برای دستگیری او آمده بودند زرنگ‌تر از آن بودند که او فکر می‌کرد.» «او زیباترین دختری بود که تا آن روز دیدهزبودم. انگار در رؤیا بودم. هر دو حیرت زده به م نگاه میشکردیم. ده ثانیه‌ای به این صورت گذشت و بعد زمانی که خواستم کتاب‌ها را به او بدهم دوباره کتاب‌ها از دست من به زمین افتادند.»

در باب داستان اصلی کتاب رومئو زنده است

نام این کتاب از روی اولین داستان، و می‌شود گفت اصلی‌ترین داستان کتاب انتخاب شده است. در این داستان، رومئو با نوشیدن جام سمی دروغین بیهوش می‌گردد و هنگامی که ژولیت بدن بی‌جان او را می‌بیند با گمان بر این او مرده است، دست به خودکشی می‌زند. اما رومئو زنده است! اندکی بعد به هوش آمده و بدن خونین و مرده‌ی معشوق و همسرش را به حالت زار، روی تن خود می‌بیند. و بعد تصمیمی می‌گیرد که برای همگان به یاد ماندنی و اسطوره‌وار است.

فرم کتاب و نوشته‌هایش

این کتاب از ده داستانک، یا داستان خیلس خیلی کوتاه تشکیل شده است که مضمون همه‌ی آن‌ها، به اشتراک، عشق و موارد اطراف آن است. این کتاب رومئو زنده است از جهاتی می‌تواند به یادماندنی و شیرین باشد. شما می‌توانید در روز، در میان شلوغی روزمرگی و کار، مثلا وقتی سواری تاکسی یا اتوبوس به سمت محل کار یا تحصیل خود هستید، درنگی کنید و گریزی بر کتاب بزنید. با یادآوری کردن مسئله‌ای مهم و درونی، که در اینجا عشق نام دارد، می‌تواند مزه‌ی شیرینی میان آن همه تلخی و گَسی روز و روزگار به ذهن هدیه دهد که تمامی احساسات منفی را به قولی، بشورد و ببرد. می‌توانید کتاب رومئو زنده است را به خود، برای نفسی تازه کردن میان آلودگی‌ها، یا به دیگری برای یادآور شدن دوستیتان هدیه بدهید. هدیه‌ای کوچک و ارزشمند که هر کسی از دریافت آن خوشحال می‌شود.

مشخصات کتاب

نام: رومئو زنده است گردآورنده: رویا پرتوی ژانر: مجموعه داستان کوتاه تعداد صفحات: 47

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها