path path path2 path2

روانشناسی در کار و سازمان‌ها

نویسنده : کلود لوموان
ناشر : جیحون
    
      
      
        

کتاب روانشناسی در کار و سازمان ها عنوان کتابیست که به تجزیه و تحلیل مسائل مربوط به روانشناسی دستگاه‌های کاری، مشاغل، کارمندان و افراد جویای کار می‌پردازد. به گونه‌ای می‌توان این مطالب را در دسته یا هم‌مسیر رشته‌ی مدیریت منابع انسانی قرار داد. بنابراین اگر شناخت این دست قضایا برایتان مطرح است، و یا مؤسسه، شرکت یا سازمانی دارید که متشکل از اعضای مختلف است، یا حتی به تازگی قصد ورود به بازار کار یا تغییر شغل دارید، خواندن این کتاب می‌تواند راهگشای شما در پیشرفت‌تان باشد. کتاب روانشناسی در کار و سازمان ها، تنظیم شده در پنج فصل کوتاه است، با رویکرد حرکتی جزء به کل؛ یا به عبارتی دیگر از برخوردهای اولیه‌ی فرد با کار جان می‌گیرد، به سمت روانشناسی کار می‌رود و بعد وارد جایگاه افراد در سازمان‌ها می‌شود و ویژگی‌های شرایط کاری را مورد بررسی قرار می‌دهد. بعد به تحلیل روانشناسی سازمان می‌پردازد و اینکه پیشرفت‌های اخیر چه تأثیرات منفی و مثبتی بر مشاغل گذاشته‌اند و چه مشکلاتی را پدید آورده‌اند.

نقل قول‌هایی از روانشناسی در کار و سازمان ها

«از طرفی جهت‌یابی بیشتر روی افرادی تمرکز دارد که به دنبال تحقق خودند و با برنامه‌ریزی و انتخاب شغل مناسب و با استفاده از تجربیات پی در پی زندگی در پی تطبیق و همسویی با شرایط محیطی می‌باشند. در این جاست که در می‌یابیم جهت‌یابی امری شخصی و اداره‌شده توسط خود فرد است و از طرف خود او رشد و توسعه پیدا می‌کند.» «پرسش مورد توجه آن است که در هنگام معرفی چه مشخصاتی را باید از خود بزور دهیم. تصویر اولیه ارائه شده، از طریق صلاحیت‌های کسب‌شده تعیین می‌گردد و انتظارات اجتماعی روانی را تأمین می‌کند، ولی در اینجا انطباق‌پذیری شخصی و قدرت هماهنگ‌سازی وی با محیط جدید هم بسیار مهم است که باید حتماً در نظر گرفته شود.»

روانشناسی در کار و سازمان ها جذاب است!

هر نظام، دستگاه و سازمانی برای پیشرفت خود احتیاج به بهینه و شفاف‌سازی ارتباط‌ها و تعاملات خود دارد. این کتاب توجه شما را به نکاتی جلب خواهد کرد که با درنظر گرفتن آن‌ها می‌توانید اگر کارمند هستید، به انتخاب و جایگاه مناسب‌تری برسید، و اگر کارفرمایید، به خروجی کار خود و اعضای گروهتان بهبود ببخشید؛ و در نهایت به فهم و درک متقابلی بین دیگر همکاران مشغول در هر سمَت و جایگاهی برسید. به عنوان یک راهرو، باید اطلاعات کافی از راه پیش رو داشته باشید. فراز و نشیب‌هایی در پیش خواهید داشت، از چه مصائبی عبور خواهید کرد و چقدر آذوقه مناسب برای توشه‌ی راهتان است. کتاب روانشناسی در کار و سازمان ها به شما دورنمایی از مسیر، خصوصیات و درحقیقت، پیش‌آمدها و احتمالات وقوع آن‌ها به شما می‌دهد که می‌توانید در لحظه به آن رجوع کنید و به راه حلی برسید.

یک پیشنهاد

اگرمشتاق به کسب اطلاعات ومطالعه‌ی بیشتر در همین باره هستید می‌توانید به نمونه‌های مشابه ترجمه شده‌ی این کتاب، یعنی «روانشناسی کار» از فرزانه فریبا یا «روانشناسی کار (کاربرد روانشناسی در کار، سازمان و مدیریت» از محمود ساعتچی که البته از کتب دانشگاهی هم محسوب می‌شوند مراجعه بکنید.

مشخصات کتاب روان شناسی در کار و سازمان ها

نویسنده: کلود لوموان مترجم: افشین رباطی زبان اصلی: فرانسوی ژانر: روانشناسی تعداد صفحات: 111

فیلترها