path path path2 path2

رهبر و مدیر لایق

    
      
      
        

رهبری و مدیریت در ذات افراد نیست؛ بلکه مهارت‌هایی هستند که باید آموخته شوند. کتاب رهبر و مدیر لایق از ویژگی‌های شخصیتی ضروری برای مدیران می‌گوید و راهکارهایی را بیان می‌کند که هر شخص چگونه می‌تواند به یک مدیر موفق تبدیل شود. شخصیت انسان تعیین می‌کند که کیست، این که کیست، تعیین می‌کند که چه می‌بیند و آنچه می‌بیند مشخص کننده اعمال و رفتار اوست. بسیاری از شرایطی که در زندگی برای ما اتفاق افتاده است از کنترل ما خارج بوده است. مثل قد، زادگاه، پدر و مادر که انتخاب آن‌ها اختیار ما خارج است اما شخصیت ما به دست ما و با انتخاب ما شکل می‌گیرد. یک رهبر موفق که مردم از او پیروی می‌کنند باید مدیری لایق و با مهارت باشد که فن ارتباط با مردم و درک آن‌ها و نحوه‌ی برخورد با آن‌ها را در شرایط مختلف بداند. با ما همراه باشید تا بیشتر درمورد کتاب رهبر و مدیر لایق بدانید.

معرفی کتاب رهبر و مدیر لایق

از رهبر انتظار نمی‌رود که هیچ خطایی نداشته باشد، اما ضعف‌های شخصیتی در جایگاه یک رهبر شایسته، پذیرفته نیستند. روانشناسان معتقدند کسانی که به اوج قله‌های موفقیت می‌رسند، اما پایه و اساس شخصیتی لازم برای چنین سطحی یا برای حفظ آن را ندارند، فشار روانی زیادی متحمل شده‌اند. یک رهبر یا مدیر بلندمرتبه در هر کدام از این دام‌ها که گرفتار شود، بهای سنگینی بابت آن خواهد پرداخت. هرکسی توانایی این را ندارد که در بحران‌ها شخصیت خود را تقویت کند و شکل دهد. در این کتاب با وظایف، شخصیت و تعهد افراد به عنوان مدیر کارآمد و لایق آشنا خواهید شد.

گزیده‌هایی از کتاب رهبر و مدیر لایق

«هر روزتان را با یک هدف مثبت، با یک امید جدید و با شور و شوق آغاز کنید، حتی اگر در پایان روز تجربه‌های تلخی داشتید، یادتان باشد که این‌ها فقط تجربه‌های شما هستند، قسمتی از مسیر پیشرفت شما که گذر از آن ساده نیست، اما برای رسیدن به هدف لازم است.» «یک رهبر باید همیشه این نکته را در ذهن خود داشته باشد که سرکار او دائما با مردم و آن‌هایی است که از او پیروی می‌کنند. پیروانی که ضعف و خطاهایی در شخصیت رهبران خود می‌بینند، اعتماد خود را از دست می‌دهند و از او رویگردان می‌شوند. آن چیزی که موجب می‌شود دل مردم پذیرای رهبری یک نفر شود، شخصیت اوست.» «شرایط سخت، مصیبت‌های خارج از کنترل، نداشتن امکانات، ضربه‌های روحی و شکست‌های کاری هیچ کدام مانعی برای پیشرفت، موفقیت و ادامه تلاش رهبران، مدیران و اشخاص موفقی مانند ادیسون، ماری کوری، .. که نام آن‌ها را شنیده‌ و خوانده‌اید نبوده است.»

خواندن این کتاب به چه کسانی توصیه می‌شود؟‌

کتاب رهبر و مدیر لایق به تمام مدیران توصیه می‌شود؛ چه مدیران تازه‌کاری که تازه در سمت مدیریت شروع به کار کرده‌اند و چه مدیران باتجربه‌تری که می‌خواهند به روز باشند و ارتباط بهتری با افراد از جمله نیروها و مشتری‌هایشان داشته باشند. پس اگر مدیر هستید یا در آینده قصد مدیریت دارید این کتاب را از دست ندهید.

مشخصات کتاب  رهبر و مدیر لایق

نام اصلی کتاب:  Capable leader & Manager گردآورنده: سعید سهیلی ژانر: موفقیت، مدیریت و رهبری تعداد صفحه: 126 صفحه

هنوز نظری وجود ندارد

فیلترها