path path path2 path2

راهنمای جنرال کاتالوگSKF

    
      
      
        

کتاب راهنمای جنرال کاتالوگ SKF با ترجمه‌ی نوید شهنی‌زاده، راهنمایی جامع برای دانشجویان، اساتید، طراحان و استفاده‌کنندگان از بلبیرینگ‌ها و رولربیرینگ‌ها در سراسر کشور می‌باشد. ویرایش قبلی این کتاب به تئوری‌ جدید عمر بیرینگ پرداخته بود که حالا استاندارد اصلی در صنعت بیرینگ است. در این ویرایش جدید شامل اصلاحات و اضافات زیادی می‌باشد که آن را به مرجعی با ارزش‌تر و مفیدتر کرده است.

معرفی کتاب

کتاب راهنمای جنرال کاتالوگ SKF در مقدمه‌ی خود درباره‌ی بخش‌های اصلی‌اش توضیح می‌دهد. در این مقدمه می‌خوانید که بخش اول درباره‌ی اصول انتخاب و کاربرد بیرینگ‌ها سخن می‌گوید. این بخش شامل اصول اولیه تکنولوژی بیرینگ‌هاست که برای طراحی یک چیدمان بیرینگ لازم می‌باشند. از نوآوری‌های این بخش می‌توان به مدل جدید برای تعیین ممان اصطکاکی در بیرینگ‌های غلتشی و سرعت‌های اسمی اصلاح‌شده برای سرعت‌های مرجع مجاز حرارتی بر اساس مدل جدید اصطکاک اشاره کرد. در بخش دوم اطلاعات بلبیرینگ‌ها و رولربیرینگ‌ها در اختیار شما قرار می‌گیرد. در این بخش اطلاعات فنی و مهندسی مربوط به هر بیرینگ خاص آورده شده‌اند. برخی از نوآوری‌ها در بخش دوم شامل بلبیرینگ‌های شیار عمیق از فولاد ضد زنگ، بلبیرینگ‌های شیار عمیق مختلط و بیرینگ‌ها با روغن جامد می‌شوند. بخش دوم راجب مسائل زیادی سخن می‌گوید. از آن‌ها می‌توان به بیرینگ‌ها برای کاربردهای خاص یاد کرد. این بیرینگ‌ها دارای ابعاد استاندارد بوده و برای کاربردهای خاص تولید می‌شوند. برای مثال، بیرینگ‌های شیار عمیق مختلط با ساچمه‌های سرامیکی و رینگ‌های فولادی. این بیرینگ‌ها خواص حرکتی بسیار خوبی داشته و در سرعت‌های بالا و شرایط سخت بخوبی کار می‌کنند. به علت مقاومت آن‌ها در مقابل عبور جریان الکتریکی این بیرینگ‌ها برای موتورهای الکتریکی مناسب می‌باشند.

گزیده‌هایی از این کتاب

«سطوح غلتش در رینگ داخلی و خارجی بلبیرینگ‌های تماس زاویه‌ای نسبت به یکدیگر در جهت محور بیرینگ جابجا شده‌اند. بنابراین این بیرینگ‌ها برای تحمل بار ترکیبی (بار محوری و شعاعی همزمان) طراحی شده‌اند. ظرفیت حمل بار محوری بلبیرینگ‌های تماس زاویه‌ای با افزایش زاویه تماس، افزایش می‌یابد. زاویه تماس، زاویه بین خط ارتباط‌دهنده نقاط تماس ساچمه‌ها با سطوح غلتش در صفحه شعاعی (مسیر انتقال بار از یک سطح غلتش به سطح دیگر) و خط عمود بر محور بیرینگ است. بلبیرینگ‌های تماس زاویه‌ای در طرح‌ها و ابعاد مختلف تولید می‌شوند. طرح‌هایی که بیشترین کاربرد مهندسی را دارند عبارتند از:

 • بلبیرینگ‌های تماس زاویه‌ای یک ردیفه
 • بلبیرینگ‌های تماس زاویه‌ای دو ردیفه
 • بلبیرینگ‌های چهار نقطه تماس
 • رولرهای بادامکی دو ردیفه»

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

مطالب تخصصی کتاب راهنمای جنرال کاتالوگ SKF می‌توانند با توضیحاتی جامع، به پیشرفت صنعت کشور کمک کنند. این آموزه‌های مفید از انتخاب نوع و ابعاد بیرینگ تا نصب کردن و بیرون آوردن بیرینگ‌ها می‌تواند به علاقه‌مندان این مبحث کمک کند. همچنین تعلمیات گسترده‌ی بلبیرینگ‌ها و رولربیرینگ‌ها برای استفاده‌ی تخصصی منبعی کامل محسوب می‌شود.

به خواندن ادامه دهید

در صورتی که تعلیمات این کتاب برای شما مفید بودند، کتاب‌ علوم صنعتی مکانیک: بیرینگ‌ها و روانکارهای صنعتی از نوید سلطان‌محمدی و کتاب آسیب‌شناسی یاتاقان‌های غلتشی در تجهیزات دوار نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مشخصات کتاب

نام: کتاب راهنمای جنرال کاتالوگ SKF مترجم: نوید شهنی‌زاده ژانر: آموزش تعداد صفحات: ۶۰۸

فیلترها