path path path2 path2

دیابت (آشنایی‌، پیشگری‌، کنترل‌)

audiobook-link نمایش نسخه صوتی یا ویدیویی

نسخه صوتی یا ویدئویی

    
      
      
        

در کتاب دیابت نوشته دکتر خشایار فخریان، به زبان ساده شرح داده شده است که چطور به کنترل این بیماری بپردازیم و حتی از بروز دیابت نوع II پیشگیری کنیم. میزان وقوع دیابت نوع I و نوع II در سراسر جهان در حال افزایش است. انتظار می‌رود که سرعت این افزایش در آینده بیشتر باشد. این بیماری، در عین این‌که بسیار قابل کنترل است، اما در صورت بی‌توجهی می‎تواند عوارض مخرب و حتی کشنده‌ای از خود بر جای بگذارد.

معرفی کتاب دیابت

کتاب دیابت (آشنایی، پیشگیری، کنترل)، پیش از هر چیز دیابت را تعریف می‌کند، بعد به علت بروز این بیماری می‌پرازد، انواع دیابت، علائم دیابت و راه‌های تشخیص آن را شرح می‌دهد و در نهایت راهکارهایی برای کنترل دیابت می‌پردازد و به مشکلات جسمی و روحی ناشی از این بیماری اشاره می‌کند و راهکارهایی برای مقابله با آنها را بیان می‌کند.

کتاب دیابت راهنمای جامعی است که به بیماران دیابتی کمک می‌کند بیماری خود را بهتر بشناسد، بتوانند با خطرات پیدا و پنهانش آشنا شوند و آن را تحت کنترل خود دربیاورند.

بخش‌هایی از کتاب دیابت

«از نظر تاريخی انسولين هميشه به قند خون ارتباط داده شده است و در واقع اثرهای عميقی روی متابوليسم كربوهيدرات‌ها دارد. اما اين هورمون ناهنجاری‌های جدی و اساسی در سوخت و ساز چربی و پروتئين‌ها هم ايجاد می‌كند. در واقع ناهنجاری‌هايی را كه كمبود انسولين در سوخت و ساز چربی اختلال ايجاد می‌كند و موجب حالاتی از قبيل گرفتگی عروق و بالا رفتن اسيد خون می‌شوند، از علل مهم مرگ و مير بيماران ديابتی هستند. انواع ديگری از ديابت وجود دارند که شامل: ديابت شيرين حاملگی، ديابت جوانان با شروع در دوران بلوغ و چند نوع ديگر است كه توضيح همه ‌آن‌ها از حوصله اين كتاب خارج است و فقط مختصری در مورد ديابت حاملگی به دليل اهميت و شيوع شرح داده می‌شود. ديابت قندی حاملگی به نوعی عدم تحمل گلوكز اطلاق می شود كه در حين حاملگی بروز می‌كند و پس از زايمان برطرف می‌شود.»

نویسنده کتاب دیابت

کتاب دیابت (آشنایی،پیشگیری،کنترل) نوشته و گردآوری شده توسط دکتر خشایار فخریان می‌باشد. از نمونه کتاب‌های دکتر فخریان می‌توان به گیاهان دارویی، آفتاب نهان، کتاب بزرگ بدنسازی بانوان، چگونه شاد باشیم و آشنایی با ویتامین‌ها اشاره کرد.

چرا این کتاب مفید و کاربردی است؟

دیابت یک بیماری بسیار رایج است و افراد زیادی هستند که در تمام عمر خود با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. اولین گام برای مقابله با دیابت شناخت آن است. کتاب دیابت کمک می‌کند افراد مبتلا به دیابت و خانواده و عزیزان آنها با این بیماری آشنایی کامل پیدا کنند و با بهبود سبک زندگی‌شان یک زندگی عادی برای خود بسازند.

مشخصات کتاب دیابت

نام کتاب: دیابت (آشنایی، پیشگیری، کنترل) نویسنده: دکتر خشایار فخریان ژانر: بهداشت، سلامتی تعداد صفحات: ۸۰ صفحه  

هنوز نظری وجود ندارد

فیلترها