path path path2 path2

خواص غذاها

    
      
      
        

  کتاب صوتی خواص غذاها نوشته دکتر خشایار فخریان درباره خواص غذاها و فواید آنها صحبت می‌کند. این کتاب اطلاعات مفیدی در رابطه با خاصیت انواع غذاهای خام، میوه‌ها و همه ویژگی‌های آن‌ها ارائه می‌دهد.  

این کتاب در مورد چیست؟

همه انسان‌ها از خوردن غذا لذت می‌برند اما بسیاری از آنها در مورد انتخاب مواد غذایی سالم و خواص غذاها با مشکل مواجه می‌شوند. همچنین اشکالات و اشتباهاتی در اظهار نظرشان درباره انواع مواد غذایی وجود دارد. روش غذایی که بشر امروزه در پیش گرفته، در جهتی است که تعادل سازوکار بدن را بر هم می‌زند. تغذیه مدرن شامل فست‌فود و غذاهای کنسروی است که برای سلامتی بشر کار زیادی انجام نمی‌دهند. ما از تغذیه طبیعی که برای رشد و حفظ تعادل بدن‌مان لازم است، فاصله زیادی گرفته‌ایم. هدف کتاب صوتی خواص غذاها این است که شما را با خواص غذاها آشنا کند. همچنین نگاهی نیز به جنبه تندرستی و تامین مواد ضروری بدن از طریق خوردن غذا دارد. با شنیدن این کتاب علاوه بر اینکه اطلاعات مفیدی درباره خواص غذاها به دست می‌آورید، از لذت خوردن غذا، تندرستی و شادابی نیز بهرمند شوید.  

نقل قول‌هایی از کتاب صوتی خواص غذاها

« تخم مرغ از قدیم الایام مورد استفاده قرار می‌گرفته و هر چند بسیار مغذی است، اما به تنهایی برای بدن انسان کافی نیست زیرا کلسیم و ویتامین C کمی دارد. تخم مرغ‌ها غالبا فاقد میکرب هستند زیرا در داخل تخم مرغ موادی هستند که مانع رشد میکرب‌ها می‌شوند و از فساد آنها تا حدی جلوگیری می‌کنند. ولی بر اثر ماندن، ممکن است میکرب‌ها از راه منفذهای پوسته به درون تخم مرغ نفوذ کنند که در این صورت باعث گندیدگی آن می‌شود. یک تخم مرغ شامل پوسته، سفیده و زرده است. قارچ قارچ‌های خوراکی دسته مهمی از مواد غذایی هستند که از نظر ترکیب پروتئین، قند، چربی، مواد معدنی و حتی ویتامین‌ها بسیار متناسب و با ارزش هستند. نکته مهم اینجاست که مقدار انرژی آن کم و قدرت سیرکنندگی خوبی دارد و به این ترتیب غذای بسیار مناسبی برای افرادی است که مایلند تناسب اندام خود را حفظ یا از وزن خود کم کنند. قارچ‌ها را می‌توان به صورت خام به تنهایی یا در سالاد، پخته یا سرخ‌شده همراه با مواد غذایی دیگر یا حتی به صورت کبابی میل کرد. »  

چرا این کتاب جذاب و خواندنی است؟

کتاب صوتی خواص غذاها به مخاطب کمک می‌کند که با توجه به اطلاعات داده شده، انتخاب درستی درباره غذاها داشته باشد. دانستن اینکه هر یک از مواد غذایی چه خاصیتی دارند، دیدگاه شما را نسبت رعایت تغذیه سالم بهبود می‌بخشد. بنابراین این کتاب برای افرادی که به خاصیت غذاها و سلامتی خود اهمیت می‌دهند. و می‌خواهند رژیم‌های غذایی مناسبی داشته باشند، مفید خواهد بود.

پیشنهاد کتاب

کتاب گیاهان دارویی از دیگر کتاب‌های تالیف خشایار فخریان است که به بررسی ویژگی‌ و خواص گیاهان دارویی می‌پردازد. همچنین کتاب آشنایی با ویتامین‌ها از همین نویسنده، راهنمایی کامل و دقیق برای آشنایی با ویتامین‌ها، مواد غذایی ویتامین‌دار و مقدار درست مصرف آن‌ها است. خواندن این دو کتاب را نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم.  

مشخصات کتاب صوتی خواص غذاها

نویسنده: دکتر خشایار فخریان زبان اولیه کتاب: فارسی ژانر: سلامت تعداد صفحات: 64      

فیلترها