path path path2 path2

بیماری های زنان

    
      
      
        

کتاب صوتی بیماری های زنان نوشته‌ای از خشایار فخریان، مجموعه‌ای کامل توضیحات علائم و درمان‌های بیماری‌های مربوط به زنان است. آموزه‌های کتاب می‌توانند برای دانش‌جویان رشته‌های علوم پزشکی کاربرد داشته باشند و حتی زنان را از شرایط بدن خود بیشتر آگاه کنند. با دانستن دلایل و علائم هر بیماری، می‌توان قدم‌های بزرگی در پیشگیری از آن برداشت. بازه‌ی گسترده‌ی مباحث نیز موجب می‌شوند تا برای هر مورد آمادگی داشته باشید.

موضوع این کتاب در مورد چیست؟

کتاب صوتی بیماری های زنان می‌تواند در آموزش دانشجویان پزشکی، مامایی و پرستاری یاری‌رسان خوبی باشد. علاوه بر جزئیات علمی هر بیماری، با نکاتی کاربردی و قابل‌استفاده نیز مواجه می‌شوید که در پیشگیری و مقابله با بیماری‌ها شما را یاری می‌کند. همچنین درک ریشه‌ی بیماری و دلیل دقیق آن، می‌تواند تشخیص آن را برای پزشکان تسهیل کند. تعلیمات این کتاب شامل انواع سرطان‌های اندام‌های زنانه و نشانه‌های آن‌ها و انواع مختلف توده‌ها می‌شود. همچنین به بیماری‌هایی مانند هیرسوتیسم می‌پردازد که ممکن است سلامت بانوان را در خطر قرار دهند.

نقل‌قول‌هایی از کتاب

«هیرسوتیسم عبارتند از، رشد بیش از حد موها در صورت و بدن زنان. این حالت معمولا به تدریج و در طی زمانی طولانی رخ می‌دهد. در این حالت موها ضخیم و تیره می‌شوند و طبق الگویی که در مردان دیده می‌شود رشد می‌کنند (ریش، سیبیل، موی روی قفسه سینه)، عادت ماهانه نامنظم یا قطع می‌شود و عوارض دیگری مانند، آکنه، کلفت شدن صدا و مشکلات ناباروری نیز در بعضی مواقع بروز می‌کنند. علت بروز هیرسوتیسم معمولا تولید بیش از اندازه‌ی آندروژن‌ها (هورمون‌های مردانه) در تخمدان یا غدد فوق‌کلیوی است. این تولید زیاد هورمون مردانه در اثر اختلالاتی مثل تخمدان پلی کیستیک یا فعالیت مادرزادی بیش از حد غدد فوق‌کلیوی، تومورهای این غدد یا تخمدان‌هاست. مواردی که احتمال بروز هیرسوتیسم در آن‌ها شایع‌تر است عبارتند از، سابقه‌ی خانواگی هیرسوتیسم، افراد سبزه و دارای موی تیره، مصرف هورمون‌های مردانه (در ورزشکاران زن) یا داروهای کورتیزونی، قرص‌های تنظیم خانواده، هورمون‌ها و بعضی از داروهای ضدفشار خون، یائسگی یا عدم تخمک‌گذاری. تشخیص و درمان معاینه، آزمایشات تشخیصی و در بعضی موارد سی‌تی‌اسکن یا ام. آر. آی به تشخیص علت زمینه‌ساز هیرسوتیسم کمک خواهند کرد. خوشبختانه با تشخیص و درمان هر نوع علت زمینه‌ساز غالبا می‌توان از رشد بیشتر موها جلوگیری کرد. پاسخ به درمان هر نوع علت زمینه‌ساز غالبا می‌توان از رشد بیشتر موها جلوگیری کرد. پاسخ به درمان، ممکن است شش تا دوازده ماه زمان ببرد. نوع درمان بستگی به علت هیرسوتیسم دارد. در صورتی که هیرسوتیسم خفیف باشد و عادت ماهانه نیز دچار بی‌نظمی نشده باشد، ممکن است درمان ضرورتی نداشته باشد. در موارد دیگر، گاهی درمان به این بستگی دارد که بیمار می‌خواهد در آینده بچه‌دار شود یا خیر.»

پیشنهاد کتاب

علاوه بر کتاب بیماری های زنان ، خشایار فرخیان کتابی دیگر به نام کتاب بزرگ بدنسازی بانوان نوشته‌ است که می‌تواند برای خوانندگان زن جذاب باشد. همچنین کتاب دارودرمانی بیماری‌های دستگاه غدد درون‌ریز و زنان از حسین خلیلی را نیز به شما پیشنهاد می‌کنیم.

مشخصات کتاب

نام: کتاب بیماری های زنان نویسنده: خشایار فخریان ژانر: سلامت تعداد صفحات: ۶۴

هنوز نظری وجود ندارد

فیلترها