آناتومی تنه‌: قفسه سینه (توراکس‌) Thorax، ابدومن (شکم‌) Abdomen، لگن (پلویس‌) pelvis

NotesPages 398 صفحه نویسنده: بهرام الهی

NotesPages 398 صفحه
              

معرفی کتاب

کتاب آناتومی تنه به دست بهرام الهی تالیف شده است و کتابی جامع درمورد تمام مسائل آناتومیکی در مورد سینه، شکم و لگن به حساب می‌آید. دانشجوهای رشته پزشکی و رشته‌های پیراپزشکی که به آناتومی نیازمند هستند که باید تمام نکات مورد نیاز و لازم را در این باره بدانند، بهتر است این کتاب را مطالعه کنند. زیرا در مسیر حرفه آن‌ها، آناتومی بسیار عامل مهم و تاثیرگذاری خواهد بود. مطالعه آناتومی بدن شامل سه هدف اصلی است: آموزش نام‌گذاری اجزای تن، آموزش «جغرافیای بدن» و هم گام بودن با پیشرفت‌های کاربردی اعضا. تعداد نام‌های اجزای بدن انسان تقریبا به ۵۰۰۰ تا می‌رسد، و دانستن این نام‌ها نکته مهمی است، زیرا بسیاری از نام‌های بیماری‌ها از این اسم اعضا مشتق شده است و دانشجویان حوزه‌های پزشکی باید به خوبی با تمام آنها آشنا باشند. این نام‌ها اکثرا منشا یونانی و لاتین دارد. در این کتاب برای رعایت منتخب‌ترین نام که در دنیا بیشتر کاربرد دارد، همان نام‌های معروف را که متداول‌ترین هستند، آورده شده است.

معرفی کتاب

کتاب آناتومی تنه مناسب افرادیست که در رشته‌های مرتبط و نیازمند آن فعالیت می‌کنند. دکتر بهرام الهی معتقدند، برای فراگرفتن کامل این کتاب باید مطالب آناتومی ابتدا توسط استاد آموزش داده شود. به این صورت دانشجو از کاربرد اعضا و نکات و ریز و درشت دیگر مطلع شده و با آمادگی قبلی جهت ارتقا بیشتر اطلاعاتش به سراغ این کتاب می‌آید. مطالب آناتومی به گفته دکتر بهرام الهی بهتر است توسط جراحان برای دانشجویان پزشکی تدریس گردد، زیرا به اعتقاد ایشان نتیجه مطلوب‌تری خواهد داشت.

گزیده‌ای از کتاب آناتومی تنه

«عضله تراپیزیوس (ذوزنقه) Trapezius M. عضله تراپیزیوس عضله‌ای سه گوش، تخت و نسبتا وسیع است که پشت گردن و نیمه فوقانی تنه را می‌پوشاند. عضله دو طرف با هم، شکل یک ذوزنقه را دارند. مبدا آن به ترتیب بر روی یک سوم داخلی خط مایل پس‌سری فوقانی Sup. Nucal Line تا برجستگی خارجی استخوان پس‌سری External Occipital Protuberance است؛ از آن به بعد عمودا فرود آمده، ابتدا بر روی رباط پس‌سری (لیگامنتوم نوکی) Ligamentum Nuchae و بعد از آن روی زایده‌ی خاری هفتمین مهره گردنی و زواید خاری دوازده مهره سینه‌ای اتصال می‌یابد. خط اتصالی عضله تراپیزیوس شامل یک قسمت عرضی و یک قسمت عمودی است.»

خواندن این کتاب به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

خواندن این کتاب به پیشنهاد دکتر بهرام الهی به تمام دانشجویان پزشکی پیشنهاد می‌شود. تا با دانستن بهتر آناتومی بدن انسان، عملکرد بهتری برای بهبودی مددجویان خود در آینده داشته باشند.  اما اگر به رشته پزشکی علاقه‌مند هستید، اما در رشته مربوطه تحصیل نمی‌کنید، این کتاب نمی‌تواند کمک زیادی به شما کند.

به خواندن ادامه دهید

از بهترین‌های کتاب‌های مرتبط می‌توان به اطلس عضلات اسکلتی به تالیف رابرت جی. استون و جودیت ای. استون، کتاب آناتومی مهندسی پزشکی به تالیف لیلا مکوندی و حسن صالح‌وند و در آخر کتاب آناتومی انسان: ویژه دانشجویان تربیت‌بدنی و علوم‌ ورزشی به تالیف صدیقه اسلامی و جمشید همتی اشاره کرد.

مشخصات کتاب آناتومی تنه

نویسنده: دکتر بهرام الهی ژانر: آناتومی بدن انسان، پزشکی تعداد صفحات: ۵۲۰‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

پیام فرستادن
مشخصات
فیلترها